DNM’in deneyimli ekibi ve dinamik organizasyon yapısının yanı sıra, çevre dostu üretim anlayışıyla, kısa sürede dünyanın önde gelen denim kumaş üreticilerinden biri haline geldik. Üretimde sürdürülebilirliği bir tutku olarak benimsiyor; kaliteden çevre yönetimine, iş sağlığı ve güvenliğinden organik ve ekolojik ürünlere, yakaladığımız yüksek standartları uluslararası sertifikalarla belgelendiriyoruz.

SIFIR ATIK HEDEFİ

Sıfır atık hedefiyle çalışan DNM fabrikasında, çevresel etkinin en aza indirilmesini sağlayan modern teknolojiler kullanıyoruz. Atık yönetim sistemiyle, üretim aşamasında oluşan atık suyu arıtıyor, katı atık dönüşüm sistemimizden elde ettiğimiz buhar enerjisini de sisteme geri kazandırıyoruz. Üretimde kullanılan suyu %100 geri dönüştürerek %84 lik kısmını tekrar üretime kazandıran bu teknoloji sayesinde, 2017’de Levi Strauss&Co.’dan WATERLESS MILL sertifikasını alan ilk denim kumaş üreticisi olduk. Aynı yıl, Levi’s Red Tab Women serisi için ürettiği yüksek performans ürünüyle de sınıfında en iyi tedarikçi seçilerek “Best in Class Mill” ödülünü kazandık.

YENİLİKLERİN TAKİPÇİSİ

Sektöründe yenilikleri ilk deneyen ve hızla hayata geçiren bir üretici olarak tanınıyoruz. Kuruluşumuzdan bu yana başka üreticiler tarafından taklit edilemeyen özel renklerimizle gerek hammadde ve iplik, gerekse yeni teknolojileri sürekli takip ediyor, verimli bulduklarımızı hızla üretim süreçlerine adapte ediyoruz. Yıkama süreçlerine destek olacak yeniliklerle sektörde ilklere imza atarak, ürettiğimiz lazere uygun kumaşlarla hem kimyasal hem de enerji kullanımını azaltıyoruz. Doğalgazı tercih ederek elektrik tüketimini en aza indiriyor ve karbon ayak izimizi azaltıyoruz. Tekstilde güvenin sembolü Standard 100 by OEKO-TEX® sertifikasıyla, üretimde insan sağlığına ve çevreye zarar vermeyen boya ve kimyasallar kullandığımızı kanıtlıyoruz.